Türkiye’nin ilk viral dizisi “Patlak Sokaklar” yayına girdi, lanet olsun!

Yedigün’ün digital medya ajansı Karbonat ile Bates Motel Pro ortaklığında hayata geçirilen Türkiye’nin ilk viral dizisi “Patlak Sokaklar” yayına girdi.

İlk kez Yedigün’ün Facebook sayfasında yayınlanan viral dizi başarılı ve kıvamında bir “viral product placement” örneği olarak 2011’in en başarılı viral iletişim kampanyalarından birisi olmaya aday.

Bir AmeriTurco polisiye komedisi olarak adlandırılan viral dizi için 35 kişilik bir set ekibi yaratıldı ve İstanbul’un bir çok farklı mekanında profesyonel bir viral film ekibi tarafından çekildi.

Bates Motel Pro’nun 2011 yılı için en çok güvendiği ve inandığı bu projede 3000’den fazla filmde benzer karakterleri seslendiren 9 duayen ses, “Patlak Sokaklar” karakterlerini büyük bir keyifle seslendirdiler.

Ayrıca viral dizinin 70’ler atmosferini yaratmayı hedeflediği müzikleri Flört grubu tarafından dizinin planları üzerine canlı çalındı.

KÜNYE

Marka: Yedigün (Pepsico)

Yaratıcı Ajans: Karbonat

Yaratıcı Yönetmen: Cenk Gümüşcüoğlu

Yaratıcı Ekip: Batesmotelpro (Tansu Tunçel, Volkan Öge, Ömür Cedimağar, Kerim Barutçu), Karbonat (Melih Dinçer, Sezin Toplar, İpek Tığlı)

Video Prodüksiyon: Batesmotelpro

Ses, Müzik, Dublaj Prodüksiyon: Bay Papağan – Flört

Yönetmen: Kerim Barutçu

Yardımcı Yönetmenler: Ali Kaan Dinç, Silvyo Behmoaras, Uğur Karaman

Görüntü Yönetmeni: Tayman Tekin

Oyuncular: Volkan Öge, Tansu Tunçel, Ömür Cedimağar, Ercan Akkaya, Taha Rıza Özmen, Nihal Tutgun, Ali Kaan Dinç, Uğur Karaman, Silvyo Behmoaras, Kerim Barutçu