Tek Nefes Yetmez!

20/03/2014 / Portfolyo /

Domino’s Pizza’nın 12 malzemeli pizzası Bol Malzemos lansmanı için hayata geçirdiğimiz proje; ”Bol Malzemos’un 12 malzemesini 6 saniyeye sığdırabilir misin?” sloganı üzerine kurgulandı.

Kurgu; Hakan Hepcan, Memeli Mestan, Salih Zafer Kunt gibi 10 Vine fenomeninin Bol Malzemos malzemelerini 6 saniyeye sığdırmaya çalıştıkları videoların yüklenmesi ile başlıyor. Her kullanıcıya organik reklam yaptıran proje kullanıcıların kendi videolarını #BolMalzemos hashtag’iyle paylaşmalarıyla devam ediyor. 10 gün boyunca yayında kalacak proje için her Vine fenomeni en beğendiği 5 takipçisini seçecek ve takipçilerine Bol Malzemos pizza hediye edecek.

19 Mart akşamı yayınlanmaya başlanan videolar kısa sürede hem Türkiye hem de dünya çapında Vine Trend Topics listesine girdi ve hala listede yerini koruyor. 24 saatini doldurmamış olan proje için şimdiden 200’den fazla Bol Malzemos videosu yüklendi.

Bu zamana kadar yüklenen videolar arasında Domino’s Pizza’yı arayıp 12 malzemeyi Domino’s çalışanına dinleten, 12 malzeme sayımını bir nevi rap parçasına çeviren ve genel olarak tüm sosyal medya meme’lerini içeren video’ları izlemek için Vine’da #BolMalzemos hashtag’ini aratmanız yeterli.