X-Class’ın Web Sitesinde “X” Faktörü-0

X-Class’ın Web Sitesinde “X” Faktörü

Dünyanın en güçlü otomobil markalarından biri olan Mercedes-Benz’in yeni segment aracı X-Class için geniş kapsamlı bir kampanya hazırladık. Tabii ki pick-up gibi güçlü bir aracın her mecrada iletişimi de güçlü olmalıydı. Bu yüzden X-Class için hazırladığımız web sitesinde aracın adından yola çıkarak “X” faktörünü ön planda tutup kullanıcılar için hem görsel hem de işlevsel açıdan farklı bir deneyim tasarladık.

Farklı hedef kitlelere ulaşmak üzere üretilen aracın tüm seçeneklerini bir seferde verebilmek çok da kolay olmadı. Öncelikle tamamı 3D animasyonlarla hazırlanan bir X-Class dünyası yarattık, bu dünyada kendine yakın hissettiği seçenek üzerinden ilerleyen kullanıcılar daha önce hiç karşılaşmadıkları bir deneyimi tecrübe ettiler.

Web sitesinin tasarımına yansıyan “X” faktörümüzü sitenin navigasyon sistemine de entegre ederek dünyada bir ilke imza attık; sadece klavyenin “X” tuşunu kullanarak da gezilebilen bir web sitesi!

Site, çok kısa sürede trafik ve lead sayılarındaki artış ve bu sayede gerçekleşen satışlarla kampanyanın en önemli unsurlarından biri haline geldi.

Hem web hem de mobilde sorunsuz bir şekilde ziyaret edilebilen sitemiz, 8. Mixx Awards Türkiye Ödülleri’nde Marka Destinasyon Siteleri kategorisinde Bronz Mixx alarak başarısını kanıtladı.