TATİL KEYFİ HİKAYE OLDU-0

TATİL KEYFİ HİKAYE OLDU

Pandemi yüzünden tarihinde ilk defa 7 Ağustos’ta başlayacak Şampiyonlar Ligi’ne ”Tatil Bitti, Futbol Moduna Geç” isimli bir kampanya hazırladık.

Bu kampanyanın sosyal medya ayağında ise daha önce yapılmamış gerilla bir story işine imza attık. Turnuvadaki en ünlü futbolcuların kısa süre önce çekilmiş “tatil fotoğraflarını” stalklayarak, Add to Story özelliği ile Nesine.com Instagram sayfamıza taşıdık. #TBT etiketiyle de mesajımızı verdik: ”Tatil bitti, şimdi futbol zamanı!”

Bunları yaparken Instagram kullanıcı sözleşmesine tamamen uygun davrandık, futbolcuların fotoğrafları üstünde hiçbir oynama yapmadık ve isimlerini markamızla direkt olarak ilişkilendirmedik.

Böylece milyonlarca liralık bir bütçeyle bile ikna etmenizin zor olacağı 10 süper futbolcuyu hiç para harcamadan kampanyamıza dahil ettik. Biz bu stratejiye ”Fame Hacking” ismini verdik.

Aldığımız mesajlar, storylerimizin görüntülenme sayısı ve kampanyanın sektörde yoğun biçimde tartışılması da ne kadar etkili bir iş yaptığımızı bize gösterdi.

Reklamveren: Nesine.com
Reklamveren Temsilcisi: Arda Uysal, Hakan Sert, Yasemin Başaran
Reklam Ajansı: Karbonat
Ajans Başkanları: Melih Dinçer, Cenk Gümüşcüoğlu
Yaratıcı Yönetmen: Cihan Kavaklıpınar
Yaratıcı Ekip Lideri: Varol Döken
Yaratıcı Ekip: Buse Tatar, Oğuz Can Öztürk
Müşteri İlişkileri Direktörü: Ceren Ünay
Müşteri İlişkileri: Can Baykal, Doruk Kır
Dijital ve Strateji Direktörü: Burak Sıraç