Pepsi Adana Fabrikası “En İyilerin En İyisi” olmak için Karbonat’tan destek aldı.-0
Pepsi Adana Fabrikası “En İyilerin En İyisi” olmak için Karbonat’tan destek aldı.-1
Pepsi Adana Fabrikası “En İyilerin En İyisi” olmak için Karbonat’tan destek aldı.-2
Pepsi Adana Fabrikası “En İyilerin En İyisi” olmak için Karbonat’tan destek aldı.-3
Pepsi Adana Fabrikası “En İyilerin En İyisi” olmak için Karbonat’tan destek aldı.-4

Pepsi Adana Fabrikası “En İyilerin En İyisi” olmak için Karbonat’tan destek aldı.

2010 yılında Avrupa’nın En İyi İçecek Fabrikası seçilen Pepsi Adana Fabrikası‘nın 21 Haziran’da İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılan “Best of The Best” sunumunu ve videosunu hazırladık.

Proje ile ilgili ihtiyaçlar bize aktarıldığında, 2010 yılı boyunca Pepsico‘nun düzenlediği tüm ödülleri başarıyla kazanmasını bilen Pepsi Adana Fabrikası‘nın önünde en zorlu rakiplerin olduğu “Best of The Best” yarışması kalmıştı. Pepsico bünyesinde, farklı disiplinlerden gelen en iyi fabrikaların rekabet ettiği bu yarışma adeta bir Süper Kupa finaliydi ve Türkiye’nin prestiji açısından da Adana’nın bu ödülü kazanmasınıa büyük önem veriliyordu. Briefi aldığımızda fabrika açısından en ufak bir eksiğin olmadığı, bu yarışmada başarılı olmanın bir zorunluluk olduğunu anlamış ve omuzlarımızdaki yükün manevi ağırlığını hissetmiştik.

Yaklaşık 20 günlük bir sürede ciddi bir ekip çalışması yapılarak, Adana ve İstanbul arasında mekik dokuyarak, Pepsi Adana Fabrikası Müdürü Gürani Saraç‘ın ve yönetim ekibinden Necmettin Başol ile Süleyman Kara‘nın yapacağı sunum tasarlandı.

Her projede olduğu gibi Karbonat başlangıçta alışkanlık haline getirdiği yaklaşımı olan “Hikayemiz ne olacak?” sorusunun cevabını aradı. 2006 yılından 2010 yılına akıl almaz derecede geliştirilen ve standartların çok üzerinde bir kalite kazandırılan fabrikanın en önemli değerinin “insan” olduğuna ve sunumun temel dayanağının bu insanların arzusu olduğunun anlatılmasına karar verildi.

Başlangıçta Türkiye içecek sektörü hakkında kapsamlı bilgilerin jüri üyelerine anlatıldığı sunumda, Pepsico Türkiye‘nin gelişimi ve pazardaki gücü hakkında da istatistiki detaylar görselleştirilerek bir hikaye anlatımına çevrildi.

Pepsi Adana Fabrikası’nın “Avrupa’nın En İyi İçecek Fabrikası” olmasını sağlayan veriler jüriye yine esprili bir şekilde aktarıldı.

Son olarak bu değişimi başaran fabrika çalışanlarının rol aldığı sıra dışı bir film jüri üyelerine izletildi…

İçeriğinin gizliliği sebebiyle filmimizi burada yayınlamamıza olanak yok, o nedenle aşağıda gördüğünüz filmden karelerle filmin fikrini ve çekimleri hayal etmenizi rica ediyoruz.

Not: Eğer Pepsico ailesine mensupsanız ve filmi izlemek istiyorsanız filmimiz bu adreste şifreli olarak bulunmaktadır. Bizimle iletişime geçerek şifre talep edebilirsiniz. Bize ulaşmak için co2-3@karbonat.com adresine email gönderebilirsiniz.

  • KATEGORİ: ATL
  • MÜŞTERİ: Pepsi