Mercedes-Benz SL ve SLC’den lansmana #Skyfie bir bakış açısı…

“Skyfie: Fotoğrafı çeken kişinin arkasında bulunan görüntüyü ve gökyüzünü de içerecek şekilde, aşağıdan yukarıya doğru bir açıdan çekilmiş, ¨selfie¨ benzeri bir fotoğraftır.”

Boşuna sözlükleri kontrol etmeyin, elbette bu kelimeyi biz ürettik. Mercedes-Benz’in ikonik iki “convertible” aracı olan SL ve SLC modellerinin Türkiye lansmanını yaparken bu araç sahiplerinin herkesten farklı bakış açılarına sahip olduğunu anlatmak istedik. Skyfie, açılır tavanlı otomobillere sahip kişilerin görebildikleri manzaralara dikkat çeken, eğlenceli bir sosyal medya içerik serisi ve yarışması olarak tasarlandı.

Haziran ayında Alaçatı’da çekimi gerçekleştirilen ve yarışmanın da gerçekleşeceği mecra olan Instagram’da yayınlanan reklam filmi ile duyurulan #Skyfie yarışması aynı andaki Instagram hesabından tüketici ile buluşturuldu.

Her kilometrede özgürlük hissi ve buram buram adrenalin sunan yeni Mercedes-Benz SL ve SLC ile Instagram kullanıcıları #skyfie etiketiyle duyularını açmaya ve şehri özgürce deneyimlemeye davet edildi.

Siz de Instagram’daki “Skyfie” hesabını takip ederek bu trendin örneklerini görebilirsiniz. Ahmet Erdem ve Billur Saatçi de şimdiden bu trende kapılanlar arasında…