Karbonat sarı benekli balon balığını gördü!-0

Karbonat sarı benekli balon balığını gördü!

2012 yılında yaratıcı iletişim faaliyetlerinde Karbonat ile çalışmaya karar veren Türkiye’nin ilk akvaryumu Turkuazoo için sömestr tatilinde dergi ve gazetelerde yayınlacak ilanı tasarladık.

Turkuazoo pazarlama ekibiyle ilk tanışmamızda 80 metrelik dev tünelin içinde, köpekbalıkları, dev vatosların arasında resmen kaybolduk. İki katlı akvaryumda daha önce hiç görmediğimiz yüzlerce balık türüyle tanıştığımızda bütün ekip adeta bir çocuk gibi burnunu cama yaslayıp balıklarla konuşmaya başlamıştı.

Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olan Forum İstanbul‘un içinde bulunan ve Türkiye’nin ilk dev akvaryumu olan Turkuazoo 2009 yılında 17 milyon avroluk bir yatırım ile açılmış. Turkuazoo’da ziyaretçi rehberleri, su ürünleri mühendisleri, dalgıçlar, biologlar ve yönetim kadrosu olmak üzere 50’nin üzerinde kişi görev yapmakta. İlk 5 ayında 500.000’in üzerinde rekor bir ziyaretçi sayısına ulaşan Turkuazoo, birinci yılını doldurmadan 1 milyonuncu ziyaretçisini ağırlamış. Ayrıca İran, Irak, Suudi Arabistan, Almanya, Bulgaristan, Yunanistan başta olmak üzere 90.000’in üzerinde de yabancı turisti ağırlamış.

Türkiye’nin önemli turistik noktalarından biri olan Turkuazoo‘nun Karbonat‘ı tercih etmesi bizi son derece mutlu ediyor…

  • KATEGORİ: ATL
  • MÜŞTERİ: Turkuazoo