KAHVE DÜNYASI’NIN YENİ PROJESİYLE “HER ÇOCUK BİR FİDAN”A DÖNÜŞÜYOR!-0

KAHVE DÜNYASI’NIN YENİ PROJESİYLE “HER ÇOCUK BİR FİDAN”A DÖNÜŞÜYOR!

Kahve Dünyası, mağazalarındaki kraft torbaları sosyal sorumluluk projesine dönüştü-rüyor, TEMA Vakfı iş birliğiyle çocuklara, gençlere ve doğaya el uzatıyor. Kahve Dünyası, budunyahepimizin.org platformu altında sürdürdüğü kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini ekleyerek TEMA Vakfı ile birlikte “Her Çocuk Bir Fidan” projesini hayata geçirdi.

Türkiye genelindeki tüm mağazalarında kraft torbaları 25 kuruş bedel ile satmaya başlayan Kahve Dünyası, bu torbalardan elde ettiği gelir ile TEMA Vakfı’nın doğayı seven, anlayan ve koruyan nesillerin yetişmesi için düzen-lediği doğa eğitimlerine katkı sağlıyor. Proje kapsamında bir yılda 10 bin lise öğrencisine, Kahve Dünyası – TEMA Vakfı ortak projesiyle ulaşılması hedefleniyor. Kahve Dünyası kraft torba satışı ile ayrıca, her ne kadar plastik poşetlere göre doğa dostu olsa da kraft torba tüketimini de azaltmayı ve bu konuda farkındalık yaratmayı hedef-liyor.

“Her Çocuk Bir Fidan” mesajıyla yola çıkılan projenin animasyon filminde, Kahve Dünyası mağazasından yapılan alışverişte alınan kraft torba ile bir çocuğun doğa sevgisi gelişimine nasıl yardım edildiği anlatılıyor.

Dijital mecralar ve sosyal medya kanallarında yayına giren Kahve Dünyası ve Tema Vakfı iş birliği için hazırlanan film, Karbonat’ın imzasını taşıyor.