Dostlar Mixx’te görsün-0
Dostlar Mixx’te görsün-1
Dostlar Mixx’te görsün-2
Dostlar Mixx’te görsün-3
Dostlar Mixx’te görsün-4

Dostlar Mixx’te görsün

Reklamveren, ajans, medya üçlüsünün aynı çatı altında temsil edildiği tek meslek örgütü olan IAB Türkiye tarafından Mixx Awards 2013‘ün reklam ajansı olarak seçildiğimizde büyük bir heyecanla hemen çalışmaya başladık.

Temel hedefi, dijital reklamları hedef-sonuç ilişkisiyle incelemek, yaratıcı düşünceyi performansla birlikte değerlendirmek, başarı kazanan ajans ve reklamverenleri, bu başarıyı uluslararası arenalarda da pekiştirmeleri için teşvik etmek olan Mixx Awards için tüm sektörün katılım göstereceği büyük ama eğlenceli bir iş yapmamız gerektiğini düşünüyorduk.

Uzun çalışmalar sonunda bir sabah artık umutlar neredeyse tükenmişken odanın köşesinden bir ses duyuldu: ”Gün doğmadan viral doğar”

2000’li yıllarda Türkiye’de daha kimse cesaret etmemişken dijital pazarlamaya yatırım yapanlar, dijitalin geleceğini iyi okuyanlar, sektörün öncüleri oldu. Bugün dijital pazarlamaya dair yeni şeyler söyleyenlerin de yıllar sonra sektörün en çok hatırlanan isimleri ya da bizim deyişimizle ataları olacağını düşünüyoruz. Bu içgörüyle, Mixx Awards’ün 2013 konseptini Dijital Atasözleri ve Deyimler olarak belirledik.

Konseptimiz ortaya çıktıktan sonra, içinde dijital pazarlamaya ait kavramlar geçen atasözü ve deyimleri A’dan Z’ye yazmaya başladık. Bunların arasında en sevdiklerimizi, Türkiye’nin önde gelen uluslararası çizerlerinden Kutlukhan Perker‘in harika çizimleriyle posterlere dönüştürdük.

Kampanyayı Twitter’a taşıdık ve aklına bir atasözü veya deyim gelen herkesin bunları #dijitalinatasi etiketiyle paylaşmasını istedik. Aynı zamanda dijitalinatasi.com isimli mikrositemizle de konseptimizi destekledik.

Yarışma günü gelip çattığında, paylaşılan sözlerden oluşan bir Dijital Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü‘nü basılı halde dağıtmak için çalışmalara başladık bile. Mailing’inden videosuna, davetiyesinden menüsüne kadar diğer tüm iletişim çalışmalarını da yürüttüğümüz Mixx Awards 2013’ün çok yaratıcı ve eğlenceli geçeceğini şimdiden söyleyebiliriz herhalde.