Geleceğin Mimarı Santa Farmalılar’la Antalya’da geleceği inşa ettik!

10/01/2011 / Experiential, Portfolyo /

4 – 7 Ocak 2011 tarihleri arasında Antalya’da Rixos Sungate otelinde düzenlenen Santa Farma Yıl Sonu Toplantısı‘nın organizasyon konseptini ve etkinliklerini Karbonat tasarladı ve organize etti.

Santa Farma Kurumsal İletişim departmanının briefi doğrultusunda açılan konkuru kazanarak bu organizasyonun konseptini hayata geçirirken firma hedefleri doğrultusunda 700 kişilik organizasyonun konseptini “Geleceğin Mimarları” olarak belirledik.

Bir inşaat sahası şeklinde tasarlanan etkinlik alanında “Nasuh Mahruki ile Zirveye Doğru” konferansı başta olmak üzere, “Tırmanma Duvarı“, “Fotoğraf Etkinliği“, “Dev Jenga” gibi etkinlikler de düzenlendi.

1932 yılında Charles C. Ebbets tarafından çekilen ve New York Herald Tribune gazetesinde yayınlanan ünlü “Lunchtime atop a Skyscraper” fotoğrafının bir benzerini Santa Farmalılar için yarattık. Bugünkü adıyla Rockefeller Center olarak bilinen RCA binasının 69. katında yapılan çekimin yeniden ve bu sefer İstanbul için canlandırmasını yaparak 700’e yakın Santa Farmalı’yı fotoğraladık.

Fotoğraf alanı gerçekliği yansıtabilmesi amacıyla çok büyük yaratıldı ve 15 kişiyi taşıyabilecek çelik konstrüksyonlarla inşaat ortamı yeniden canlandırıldı.

Yüzlerce Santa Farmalı defalarca, farklı dostlarıyla bu fotoğraf etkinliğinden faydalanmak için adeta yarıştı.

Etkinlik düzenlemesi sona erdiğinde en çok yorulanlardan biri de Yaratıcı Yönetmenimiz Cenk Gümüşcüoğlu‘ydu. Onu kestirirken yakaladık ve fotoğrafını çekerek tembelliğini belgeledik!

Yoğun ve yorucu toplantılar arasında Santa Farma ekibinin stres atması ve eğlenmesi için tasarlanan oyun alanında en büyük ilgiyi özel ürettiğimiz dev Jenga setleri çekti. Toplantılar başlarken sona ermemiş oyunlar diğer aralarda da devam etti. Bazı Santa Farmalılar gece saatlerinde dahi oyunu oynamak için oyun alanını doldurdular.

Takım çalışması egzersizleri için organize ettiğimiz ritim eğitimiyle tüm salonu dolduran Santa Farmalılar’la bir kaç parçayı birlikte çalmayı öğrendik. 700’e yakın insanın birlikte hareket etmeyi başarmasının ne kadar zor ama ne kadar keyifli sonuçlar yaratabildiğini bir kez daha gördük.

Tef, darbuka ve marakas gibi perküsyon enstrümanları gruplar halinde dağıtıldı ve her gruba farklı ritimler öğretildi.