“Ekim’de Mutlu Son” vizyona girdi!

21/04/2011 / Portfolyo /
Ekim'de Mutlu Son!

Turkmall ve Yorum İnşaat’ın ortak projesi Yorum İstanbul için yeni ve farklı bir kampanya hazırladık.

20-26 Nisan haftasında gazeteler ve televizyon ile eş zamanlı olarak yayına giren kampanyanın yaklaşımı “romantik komedi” filmler oldu. Daha önce Aralık 2011’de teslimatı planlanan konut projesinde Yorum İnşaat’ın teslimatı erkene almasıyla “Ekim’de teslimat” önemli bir pazarlama aracına dönüştü. Bunun vurgulanmasını stratejik olarak belirledikten sonra yaratıcı çözümü bulduk:

Ekim'de Mutlu Son Gazete İlanı

Konut alımında kararın erkeklere ait olduğu ancak kadınların alım kararının verilmesi sürecinde erkekler üzerinde duygusal açıdan üst düzeyde etkin olduğu biliniyordu. Bu içgörüyü değerlendirerek kadınların duygusal dünyasını yakalamak adına İngiliz ve Amerikan romantik komedi klişelerinden faydalanarak eğlenceli ve dikkat çekici bir ilan ve televizyon reklamı hazırladık.

Hugh Grant’in herkes tarafından çok sevilen “Love Actually” filminin fragmanlarına benzetilen reklam filminin seslendirmesinde, Günyol Bakoğlu ile çalıştık.

Yıkanmak İstemeyen Çocuklar‘ın prodüksiyonuyla ortaya çıkan film ilk kez Kanal D’de “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisi reklam kuşağında gösterildi.

TVC:

 

Kampanyanın satış odaklı devam ilanı da çalışıldı: