#Yedigun hashtag’iyle Trending Topics’teyiz!

Yedigün’ün yeni ürünü Yedigün Kan Portakalı için, reklam filmi çekimi başlamadan önce kullanıcıda marka algısını arttırmayı hedefleyerek #Yedigun hashtag’iyle Twitter’da trending topic olmak için bir mekanizma hazırladık.

20 Nisan’da Trending Topic olmayı hedefledik ve iki gün öncesinden sosyal medya hesaplarımızda mekanizmamızın iletişimine başladık.

Mekanizmamız 20 Nisan günü #Yedigun hashtag’iyle en çok Retweet alan kullanıcımızın sette Murat Boz’la tanışacağını duyurduk ve Trending Topic olma sürecimiz tüm hızıyla devam etti.

Trending Topic olma saatimizi 13.00 olarak hedefledikten sonra duyurumuz yayına girdi ve tam 12 dk. Sonra ilk defa bir marka hashtag’i Sponsored Tweet olmadan 3. sıradan Trending Topic listesine girmeyi başardı! Binlerce kullanıcı #Yedigun hashtag’ini kullanarak tweet atmaya başladı!

Türkiye gündeminde 1. sıraya yükseldikten kısa bir süre sonra Worldwide Trending Topics listesine 2. sıradan girdik.


Trending Topic olma sürecimiz sona erdikten sonra #Yedigun hashtag’iyle atılan tweetler arasından en çok RT edilip, Yedigün Kan Portakalı reklam filmi setine gelip Murat Boz’la tanışacak Yedigünsever, 288 RT alarak 1. olan Dilan Yıldırım oldu.

  • 18-20 Nisan arasında gerçekleşen etkinlik sürecimiz boyunca 1.000’den fazla yeni takipçi kazandık.
  • 4 saat boyunca Türkiye Trending Topics’de, 1 saat boyunca da WWTT’de kaldık!
  • Facebook sayfamız ise 4bin yeni üye kazandı!